Всеукраї́нська літерату́рно-мисте́цька пре́мія і́мені Степана Руда́нського

Всеукраї́нська літерату́рно-мисте́цька пре́мія і́мені Степана Руда́нського

Всеукраї́нська літерату́рно-мисте́цька пре́мія і́мені Степана Руда́нського

Всеукраї́нська літерату́рно-мисте́цька пре́мія і́мені Степана Руда́нськогоВсеукраї́нська літерату́рно-мисте́цька пре́мія і́мені Степана Руда́нського — щорічна премія, названа іменем українського поета-гумориста Степана Руданського, заснована 1994 року. Спочатку мала статус Вінницької обласної премії.Запроваджується з метою продовження національних традицій сатири й гумору, заохочення літераторів до написання високохудожніх творів цих жанрів, наукових та критичних праць про життєвий і творчий шлях Степана Руданського, а творчих колективів та виконавців – до популяризації духовної спадщини славного сина українського народу, класика вітчизняної літератури ХІХ століття Степана Руданського та доробків сучасних письменників.

Переможцеві вручається грошова відзнака в сумі 5000 (п’ять тисяч) гривень та диплом лауреата.

Кандидатів на здобуття Премії висувають творчі спілки, організації, установи, навчальні заклади, громадські об’єднання.

Термін подання документів —з 1 вересня до 10 грудня кожного поточного року.

Матеріали подаються на адресу Вінницького обласного центру народної творчості (м. Вінниця, вул. Архітектора Артинова, 33).

П о л о ж е н н я

про Всеукраїнську літературно-мистецьку премію

імені Степана Руданського

1. Всеукраїнська літературно-мистецька премія імені Степана Руданського (далі — Премія) запроваджується з метою продовження національних традицій сатири й гумору, заохочення літераторів до написання високохудожніх творів цих жанрів, наукових та критичних праць про життєвий і творчий шлях Степана Руданського, а творчих колективів та виконавців – до популяризації духовної спадщини славного сина українського народу, класика вітчизняної літератури ХІХ століття Степана Руданського та доробків сучасних письменників.

2. На здобуття Премії висуваються книги письменників-сатириків і гумористів, у яких продовжуються традиції Степана Руданського, українського народного гумору, викриваються негативні явища в суспільстві, людському житті та дослідження про життя й творчість письменника-земляка, опубліковані протягом останніх трьох років. Також на Премію можуть претендувати аматорські колективи, окремі виконавці та народні майстри, які активно пропагують творчість Степана Руданського.

3. Оголошення про прийом документів друкуються у всеукраїнських газетах “Літературна Україна” та “Слово просвіти”. Матеріали подаються на адресу Вінницького обласного центру народної творчості (м. Вінниця, вул. Архітектора Артинова, 33).

4. Кандидатів на здобуття Премії висувають творчі спілки, організації, установи, навчальні заклади, громадські об’єднання.

Подання, що містить коротку характеристику творів, відомості про автора чи виконавця (виконавців), скріплюється печаткою установи, яка висуває кандидатуру. До нього додаються твори у трьох примірниках, відео- чи аудіоматеріали — в одному.

Термін подання документів — з 1 вересня до 10 грудня кожного поточного року.

5. Премія присуджується таємним голосуванням членів журі. Переможцеві вручається грошова відзнака в сумі 5000 (п’ять тисяч) гривень та диплом лауреата.

6. Критерії для визначення переможця: художня цінність та актуальність книги (концертної програми, вистави), ознайомлення з нею якомога більшої кількості читачів (глядачів, слухачів), високий виконавський рівень (для виконавців), самобутність жанру.

7. Джерелом фінансування Премії є кошти обласного бюджету, що передбачені управлінню культури і туризму облдержадміністрації.

8. Премію передбачено присуджувати лише один раз.

9. Вручення Премії відбувається під час проведення обласного свята сатири й гумору ім. Степана Руданського на Вінниччині.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: